Avukat
Esma Ayar

Avukat Esma Ayar 1999 Yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra avukatlık stajını tamamlamış, 2001 yılında ruhsatını alarak avukatlığa başlamıştır.  

2008-2009 yılında Erzincan Üniversitesinde “5395 sayılı Yasada Düzenlenen Çocuklar Hakkında Koruyucu ve Destekleyici Tedbirler”’ alanında yüksek lisansını tamamlamıştır.

2001 yılında avukatlık mesleğine başlayan Avukat Esma Ayar bir süre Tedaş Kurumunun avukatlığını yapmıştır. Uzun süre hakimlik de yapan Esma AYAR, Sulh Ceza Mahkemesinde göreve başlamış, Asliye Ceza ve Ağır Ceza mahkemelerinde de çalışmıştır.  

Uzun yıllar boyunca Sulh Hukuk Mahkemesi, Asliye Hukuk, iş mahkemesi ve Aile Mahkemesi hakimi olarak görev yapan Esma Ayar, Hukuk mahkemelerinde çalıştığı süre boyunca iş ve sosyal güvenlik hukuku, aile ve miras hukuku, gayrımenkul ve inşaat hukuku, sözleşmeler hukuku ve tüketici hukuku alanlarında uzmanlaşmıştır.

Çalışma hayatına avukat olarak İstanbul/Bakırköy/İncirli’de devam eden Av. Esma AYAR, iş ve sosyal güvenlik hukuku, aile hukuku, boşanma, nafaka, velayet, aile konutu ile ilgili davalar, tanıma, babalık, soy bağı (nesep) davaları, yabancı mahkeme kararlarının tanınması ve tenfizi, mal rejiminin tasfiyesi ile ilgili davalar, nüfus kayıt düzeltme davaları, miras, mal paylaşımı, muris muvazaası, gayrımenkul hukuku, ortaklığın giderilmesi, tapu iptali ve tescil davaları, maddi/manevi tazminat davaları, trafik kazalarından kaynaklanan tazminat davaları, kira hukuku, tahliye davaları, kira tespiti ve uyarlama davaları, sözleşmelerin hazırlanması ve uyarlanması, yabancıların çalışma ve oturma izinleri, vatandaşlık kazanılması  ile ilgili işlemler, AYM ve AİHM başvuruları olmak üzere, hukuk ve ceza alanında çalışmaya devam etmektedir.